Lidé v EQ

Honza Přeslička - ředitel ZŠ

Mám vystudovanou pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity (Mgr.). Mám 12 let praxe na základních školách (ZŠ Seifertova - Jihlava, malotřídní ZŠ Holubov, ZŠ Horka nad Moravou v projektu Pomáháme školám k úspěchu, soukromé školy ZŠ Livingston a ZŠ Vela) Absolvoval jsem kurzy typologie osobnosti MBTI, Čtením a psaním ke kritickému myšlení, Respektujícího přístupu, Formativního hodnocení a v posledních letech se specializuji na Hejného metodu ve výuce Matematiky. Získané poznatky jsem si ověřil v několikaleté praxi, při sdílení s kolegy a sebereflexí. Za zásadní považuji ve škole pro děti bezpečnou atmosféru a smysluplnost výuky, nezávisle na použité formě a metodě. Věnuji se zpěvu, psaní písní a hře na kytaru v kapele Epydemye. Ve volném čase rád cestuji nadivoko a létám na paraglidu.


Veronika Nehybová - družina ZŠ, průvodce klubík

Jsem máma tří dětí. Ráda něco tvořím, kreslím, háčkuji, šiji, plstím. Také ráda sportuji. Bylo by fajn předat něco z toho dětem. A proto jsem s rozhodla vést družinu.

Tereza Mrázková - koordinátorka klubíku - t.č. na rodičovské

Tři posvátná písmenka "Ing" mi posvětili na Fakultě managementu VŠE v Praze. Už během studia jsem ale věděla, že čísla a tabulky nebudou mojí dlouhodobou vášní. Vždy jsem ale měla blízko k dětem. I proto jsem během studia působila jako dobrovolník v centru Otevřená okna, které pomáhá (nejen) dětem s tělesným i mentálním hendikepem. Dodnes s nimi jezdím jako vedoucí na letní tábory a strašně mě to baví. V osobním i profesním životě se zajímám o psychologii a výchovu či výuku dětí. V práci ráda využívám prvky montessori, intuitivní pedagogiky a waldorfské školy. Ráda čtu a chodím na přednášky. Miluji přírodu a spaní pod širákem. Když mohu, jsem zkrátka ráda "on the road", ať už jedu za mojí rodinou na jih Čech, nebo za medvědy do divoké přírody za oceánem.


Michaela Pártlová -
administrativní pracovník, průvodce klubík

Je to již pár let co jsem vystudovala střední školu, založila rodinu a tím se stala mámou na plný úvazek. Své děti jsem vychovávala za dosti přísných pravidel, vlastně dle vzorců, které jsme měla nastavené od mých rodičů, a za mě to tak bylo v pořádku. Nicméně je to dva roky zpátky co jsem začala pokukovat a přemýšlet o práci s dětmi. Vždyť díky mé početnější rodině jsem dětem byla vždy na blízku. Sice jsem žádnou pedagogickou školu nevystudovala, ale přesto jsem se postupně sama začala zajímat a poznávat prvky montessori, zajímat o to co jsou to vůbec "Lesní školky" a vlastně jaké jsou další alternativní způsoby vzdělávání než státní škola či školka. A tato cesta mě postupně dovedla až k projektu EQ. Zjistila jsem, jak je fajn začít komunikovat a vnímat děti jako rovnocenné partnery, jak vytvořit pro děti bezpečnou atmosféru, že i děti nás dokáží spoustu věcí naučit. Vlastně, že děti se neučí jenom od nás, ale my se můžeme učit také od nich i když jsou to "jenom děti". Také jsem si uvědomila, že i jako již babička dokážu na sobě pracovat a vnímat děti jako své rovnocenné partnery. Jsem člověk, který má rád přírodu, ráda cestuji, poznávám nové věci, hodně čtu a mám ráda společnost skvělých lidí.


Michala Jiráková -
průvodce klubík


Josef Výborný - zástupce zřizovatele

Základku zvládl skoro s vyznamenáním, zato "průmku"  prolezl s přidaným ročníkem s odřenýma ušima :-). No a po deseti letech marných pokusu kooperovat s mainstreamovým proudem tohoto světa zjistil, že lepší než se řadit tam, kam nepatří,  bude když půjde svojí cestou. Ona změna se podepsala na založení rodiny (celkem početné) a od té doby věci v jeho životě dávají čím dál větší smysl. No a našel smysl i vtom, že než plýtvat energií na změnu věcí které se změnám brání, je lepší energii investovat do projektu nových. Tím pádem ho životní cesta dovedla k lidem podobného naturelu a z toho vznikl projekt naší školy. Z pozice zástupce zřizovatele by chtěl být maximálně napomocen řediteli, aby se on mohl naplno věnovat pedagogické části.


Hana Kučerová - zástupce zřizovatele

O vzdělávání jako takové jsem se vždycky zajímala pouze ve spojitosti s vlastní osobou a s tím, co potřebuji ke svému podnikání a k sobě jako člověku. Absolvovala jsem kurzy komunikace, osobního rozvoje, koučovací techniky. Hodně se zajímám o osobní rozvoj a vše se hned snažím aplikovat do praxe. Jsem přesvědčená, že pokud člověk na sobě maká, tak ho cesta životem mnohem víc baví. Znám to i ze sportu, kterému jsem propadla už jako dítě, nechala jsem se unést kolektivním sportem - házenou a ze získaných zkušeností - jako  je spolupráce, vytrvalost, překonávání překážek - čerpám celý život. Po narození dětí si čím dál víc uvědomuji, že jim chci dát do života vzdělání, které naše děti připraví na šťastný život. Proto stojím u zrodu naší základní školy.